Zonguldak ın Açılış Sayfası, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber

Kardeşinin İliği İle Hayata Tutunan ECE Karnesini Evinde Aldı

ZONGULDAK’IN ALAPLI İLÇESİNDE AKDENİZ ANEMİSİ HASTASI İKEN 2,5 YAŞINDAKİ KARDEŞİNDEN YAPILAN İLİK NAKLİ İLE HAYATA TUTUNAN ECE İREM DEMİRCAN, KARNESİNİ EVİNDE ALDI.

Kardeşinin İliği İle Hayata Tutunan ECE Karnesini Evinde Aldı
22 Ocak 2016 - 18:36 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Akdeniz anemisi hastası iken 2,5 yaşındaki kardeşinden yapılan ilik nakli ile hayata tutunan Ece İrem Demircan, karnesini evinde aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın evde eğitim hizmeti programından faydalanan Atatürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ece İrem Demircan’ı İlçe Milli Eğitim Müdürü Arife Çelik, Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail Korkut ve Atatürk İlkokul-Ortaokul Müdürü Hüseyin Keskin, evinde ziyaret etti. Karnesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Çelik’ten alan Ece İrem, çok mutlu olduğunu söyledi. Evde eğitim sayesinde derslerinden hiç geri kalmadığını belirten Ece İrem, “Akdeniz anemisi hastasıyken 2,5 yaşındaki kardeşim Zeynep’in iliği ile yeniden hayata tutundum. Derslerimden geri kalmamak için evde eğitim almaya başlamıştık. Evde eğitim aldığım için çok mutluyum. Öğretmenlerimizle derslerimin haricinde çok güzel vakit geçiriyordum. Tamamen iyileştiğim zaman bende arkadaşlarım gibi okuluma gitmeye başlayacağım” dedi.

Anne Umut Demircan ise, “Ece’nin 2,5 yaşındaki kardeşi ona iliğini verdikten sonra evde tedavisinin sürmesi gerekiyordu. Okula devam edemediği için evde eğitim almaya başladı. Öğretmenleriyle uyum içerisinde çalıştı ve taktir belgesi aldı. Bize bu duyguyu yaşattığı için ona ve öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdür Arife Çelik de, “Evde eğitimi Ece bu dönem aldı. Çok başarılı bir öğrencimiz. Önümüzdeki dönem sağlığına göre okuluna gidebilecek, aksi durumda tekrar evde eğitim almaya devam edecek” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER