Zonguldak ın Açılış Sayfası, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber

Devrek şehir merkezinin çehresi değişiyor

DEVREK’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Devrek şehir merkezinin çehresi değişiyor
13 Mart 2017 - 15:40 'de eklendi ve 516 kez görüntülendi.

Devrek Belediyesinin hayata geçirdiği proje ile şehir merkezinin çehresi değişmeye başladı.

Zonguldak’ın Devrek Belediyesi tarafından hayata geçirdiği proje ile ilçenin Cumhuriyet Alanı ve çevresinin çehresi değişmeye başladı. Hayata geçirilen yeni meydan düzenlemesinin çalışmaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor. Şehir içinden araçların geçişi için açılan yeni yolun ise ilk sıcak asfalt döküm çalışmalarına başlanırken, alt ve üst yapının tamamen yenilenen şehir merkezinde sıcak asfaltın bitiminin ardından bisiklet yolu ve yayalar için çalışmalara başlanacak.

Cumhuriyet Alanında hayata geçirilmeye başlanan yeni meydan düzenlemesi ile ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, şöyle dedi:

“2017 yılının en önemli yatırımlarından biri olacak olan projeyle birlikte Devrek Belediyesi Cumhuriyet Alanını yeniden düzenliyor. Yapılan çalışmalarla Cumhuriyet Meydanı Devrek’e yakışır bir kent meydanı olacak. Devrek Belediyesinin önemle üzerinde durduğu projelerden biri olan Cumhuriyet Alanı Meydanı Düzenleme Projesiyle birlikte Veysel Atasoy Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı modern, estetik ve kullanışlı bir yapıya kavuşturulacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana kıymetli hemşehrilerimizden aldığımız güç ve destekle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza seçim döneminde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. En çok önem verdiğimiz projelerden biri olan Cumhuriyet Meydanı düzenleme projemize başladık. Su İşleri ekipleri tarafından içme suyu şehir içi şebeke hattı yenileme çalışmaları yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce yeni yağmur suyu hattı çalışması sürdürülüyor. Bu bölgemizin içme suyu ve yağmur suyu alt yapısını güvence altına alıyoruz. Bunlarla birlikte elektrik kabloları yer altına alınarak tehlike arz eden beton direkler söküldü. Yerine galvanizli aydınlatma direkleri dikildi. Alt yapı yenileme çalışmalarının ardından sıcak asfalt çalışmasına başladık Kaldırımları genişleterek yayalarımız için daha güvenli alanlar oluşturacağız. Ayrıca bisiklet yolu da yaparak vatandaşlarımız için daha güvenli ulaşım yolları sağlayacağız. Projemiz tamamlandığında bu bölgede trafik akışı daha düzenli hale gelecek. Haziran ayı sonunda projemizi tamamlayarak meydanımızı halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER