Zonguldak ın Açılış Sayfası, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber

Çaycuma’da 2016 Yılının İlk Umre Kafilesi Dualar İle Kutsal Topraklara Uğurlandı

2016 YILININ İLK KAFİLİYESİ DUALAR İLE UĞURLANDI

Çaycuma’da 2016 Yılının İlk Umre Kafilesi Dualar İle Kutsal Topraklara Uğurlandı
22 Ocak 2016 - 19:06 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen turla ilk kafilede yer alan 18 kişi kutsal topraklara Çaycuma’dan hareket etti.

Umreciler İstasyon Mahallesi’ndeki Terminal mevkii Kudüs Camii önünde toplandı. 15 kişinin yer aldığı yılın ilk umre kafilesi dualarla uğurlandı. Umre kafilesi Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma ilçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Zabıta Müdürü Mürsel Çoban, din görevlileri, Umre yolcuları yakınları ve çok sayıda vatandaş katılımı ile uğurlandı . Uğurlama sırasında İlçe müftüsü Arcaklıoğlu Umreye gideceklerle tek tek ilgilendi.

Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, “Bugün itibari ile ilçemizde müftülüğümüze müracaat edip de gitmek isteyen 18 kişiye yakın umreci Kardeşimizi uğurluyoruz. Umre ibadeti, Müslüman’ın hayatında dönüm noktası teşkil eden ibadetlerden biridir. Çünkü hac ve umre, hem dünyevi hem de uhrevi faydaları bulunan çok kutsal, çok mübarek bir hadisedir. Bu mutluluğu yaşamak her Müslüman’ın arzusudur. Siz oraya ibadet için gidiyorsunuz. Zamanınızı tavaf ederek, namaz kılarak, Kur’an okuyarak, zikir ve tesbihat gibi ibadetlerle geçirmeye çalışın. Allah, umreye gidecek kardeşlerimizin umrelerini makbul eylesin, en güzel şekilde umre yapıp gelmeyi, gidemeyen kardeşlerimize de en yakın zamanda gitmeyi nasip eylesin” dedi.

İstasyon mahallesi Terminal Kudüs Camii önünde okunan duaların ardından umreciler yakınları ile tek tek vedalaşarak otobüse bindi. Umre kafilesi, Medine-i Münevvere’ ye yolculuk yapmak üzere yakınlarının duaları ve gözyaşları eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER